Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Czy drzwi na zamówienie są znacznie droższe od tych gotowych?

Czy drzwi na zamówienie są znacznie droższe od tych gotowych?

W sprzedaży możemy znaleźć aktualnie zarówno drzwi gotowe, które po prostu kupujemy i możemy zabrać ze sobą do domu, jak również drzwi na zamówienie, które wykonywane są zgodnie z naszymi życzeniami. Czy drzwi na zamówienie są znacznie droższe od tych gotowych i czy warto je wybierać?

Zakupienie dobrych drzwi może być sporym problemem dla osoby, która nie ma w ich doborze zbyt dużego doświadczenia. Chociaż mamy w czym przebierać pod względem producentów, konstrukcji, rozwiązań estetycznych, to jednak wybranie drzwi w sam raz może nastręczać dużo problemów.

Gotowe konstrukcje, chociaż tanie, nie zawsze są w pełni dopasowane do oczekiwań kupującego. Zdarza się, że nie mają właściwych wymiarów albo nie są dostępne w odpowiednim kolorze czy wzorze zgodnie z życzeniami klienta. W związku z tym klienci mogą zdecydować się na drzwi na zamówienie, czyli wykonane zgodnie z ich potrzebami przez wykwalifikowane w tym firmy.

Obecnie drzwi na zamówienie wykonuje większość dobrych marek znanych w całej Polsce, ale również mniejsze zakłady, które specjalizują się też w konkretnych typach drzwi, na przykład stylizowanych. W związku z tym pojawia się pytanie, czy za taką stolarkę będziemy musieli zapłacić znacznie więcej?

Ceny drzwi wykonanych na zlecenie zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od zastosowanych materiałów, ich wymiarów, rozwiązań konstrukcyjnych. W przypadku, gdy wykonanie drzwi na zamówienie wiążę się tylko z doborem innych materiałów wykończeniowych i niewielkimi zmianami w wymiarach, które sięgają kilku centymetrów, najczęściej cena nie różni się znacznie od drzwi gotowych. Gdy jednak drzwi mają być zaprojektowane zgodnie z życzeniem klienta, mają inny, nietypowy wymiar czy też mają być wykonane z droższego materiału, na przykład drewna egzotycznego, wpłynie to także na ich cenę.

Najlepiej skontaktować się z firmami, które wykonują drzwi na zamówienie, aby uzyskać od nich indywidualne wyceny. W ten sposób będzie można wybrać najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny i jakości.