Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Czy szklane balustrady są bezpieczne?

Czy szklane balustrady są bezpieczne?

O tym, że balustrady wykonane ze szkła wyglądają bajecznie, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy przejrzeć najnowsze magazyny architektoniczne, aby przekonać się, że jest to niezwykle eleganckie i modne rozwiązanie, które nadaje lekkości całemu domowi.

Szkło do balustrady

Oczywistym jest fakt, że do wykonania balustrady potrzebujemy specjalnego rodzaju szkła - musi to być szkło laminowane lub hartowane. Nasza balustrada wcale nie musi być przezroczysta - wystarczy, że użyjemy odpowiedniego, nieszablonowego rodzaju szkła. Bardzo ciekawą alternatywą dla balustrad wykonanych z dużych tafli szkła są te przygotowane ze szkła profilowanego. Warto jednak pamiętać, że mocowanie do szkła w tym przypadku wymaga wielu mocnych okuć oraz łączników.

 

Innowacje i estetyka

Rozważając wybór konkretnej balustrady, powinniśmy poznać panujące na rynku trendy. Wybór wzorów balustrad, rodzajów szkła oraz mocowań jest przeogromny. Z punktu widzenia innowacji oraz estetyki rekordy popularności biją balustrady z elementami szklanymi. Ludzie odstępują od tradycjonalizmu, który definiował nasze upodobania przez długie lata. Czas na zmiany, czas na nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej i elementami ze szkła!

 

Bezpiecznie i starannie

Szklane balustrady we wnętrzach domów, firm czy budynków użyteczności publicznej są coraz częściej zauważane. Pytanie o ich bezpieczeństwo często stanowi dla nas drobny problem. Na pewno balustrady ze stali nierdzewnej z elementami ze szkła są bezpieczne w każdym z wymienionych miejsc. Uchwyty i mocowania szkła są trwałe i zapewniają dużą wytrzymałość. Istnieje kilka metod montażu szkła w balustradzie, a tym samym kilka rodzajów uchwytów.

Czy szklana balustrada to dobry pomysł? Wszystko zależy od naszych prywatnych upodobań. Bez wątpienia jest to rozwiązanie bezpieczne, zwłaszcza jeśli balustrada zostanie zaprojektowana i zaplanowana odpowiednio wcześnie. Wówczas mamy pewność, że rozwiązanie, na jakie się zdecydowaliśmy, jest przemyślane. Warto skorzystać z doradztwa fachowych firm. Dobrym pomysłem jest też przegląd zrealizowanych projektów, które zawsze mogą stać się wzorem do naśladowania.

Szeroki wybór rozwiązań, okuć i mocowań szkła oferuje firma Baluss.