Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Czy to dobry moment na zakup mieszkania?

Czy jest jeden, dobry moment na zakup mieszkania? Raczej nie. W branży nieruchomości nie ma bowiem okresów stagnacji czy wzmożonego zainteresowania. Tak naprawdę gorący sezon trwa tu przez cały rok.

Deweloperzy oddają inwestycję po inwestycji. Jeśli pogoda na to pozwala, mieszkania budowane są właściwie przez okrągły rok.


To prawda, że spore zainteresowanie mieszkaniami można zaobserwować tuż po nowym roku oraz wiosną. Nowy Rok to czas, w którym wiele osób robi noworoczne postanowienia, wprowadza w życie nowe plany, chętniej coś zmienia. Wydaje się więc, że to dobry moment na podjęcie decyzji o zakupie bądź zmianie mieszkania.


Drugi moment, w którym większość z nas chętnie rozgląda się za mieszkaniami, to sezon wiosenno-letni. Gdy na dworze robi się ciepło, przyroda budzi się do życia, jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do zmian i nowych wyzwań. To często moment, w którym deweloperzy kończą realizację inwestycji i oddają je do użytku.


Zainteresowanie mieszkaniami w tych dwóch okresach widać dość dobrze w wyszukiwarce Google. Analizując ilość wyszukań haseł związanych z zakupem mieszkań, np. mieszkania Rzeszów, można zauważyć, że rzeczywiście w tych okresach jest największe zainteresowanie tematem.


Nie ma więc zatem jednej odpowiedzi na to, kiedy jest dobry moment na poszukiwanie mieszkania. Dobry jest wtedy, gdy dana osoba uzna, że jest dla niej odpowiedni i rozpocznie poszukiwanie wymarzonego lokum.


Planując kupno mieszkania, warto wziąć pod uwagę, że od podjęcia decyzji o zakupie do finalizacji transakcji i rzeczywistego wprowadzenia może upłynąć sporo czasu. Kupno mieszkania to niezwykle ważna decyzja. Często związana z wykorzystaniem oszczędności całego życia lub zobowiązaniami kredytowymi na wiele lat. Dlatego decyzja musi być przemyślana i poprzedzona odpowiednimi działaniami. Chodzi głównie o wybór odpowiedniego mieszkania – co, biorąc pod uwagę ilość pojawiających się inwestycji, nie jest sprawą prostą.


Warto dobrze przemyśleć, jakie mamy oczekiwania, czego dokładnie szukamy, za ile, w jakiej lokalizacji i…na jakim piętrze. Im dokładniej sprecyzujemy swoje oczekiwania, tym łatwiej nam będzie znaleźć wymarzone mieszkanie.