Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Czy warto studiować architekturę? Uczelnie w Warszawie, opinie

Czy warto studiować architekturę? Uczelnie w Warszawie, opinie

Architektura to jeden z ciekawszych kierunków. Dlaczego warto ją studiować? I jakie uczelnie w stolicy mają ją w swojej ofercie kształcenia?

Uczelnie w Warszawie

Studia architektoniczne są ogromnym wyzwaniem intelektualnym. W porównaniu do wielu innych kierunków architektura wymaga znacznych nakładów czasu i pracy. Przytłaczająca ilość egzaminów i zaliczeń może szybko zniechęcić mniej wytrwałych adeptów. Studenci architektury wykonują setki prostych i skomplikowanych projektów. Każdy zaś projekt da się ulepszyć, ponieważ w architekturze nie ma projektów doskonałych. W Warszawie można studiować architekturę na wielu renomowanych uczelniach, sprawdź zresztą sam/a: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/. W innych miastach też nie brakuje placówek mających w swojej ofercie kształcenia ten kierunek studiów: http://www.uczelnie.pl.


Przedmioty na studiach

Od studentów architektury wymaga się kreatywności, dyscypliny, precyzji, sumienności oraz systematyczności. Są to cechy niezbędne do tego, aby zostać dobrym architektem. Program kształcenia jest bardzo szeroki: liczba zadań i projektów, które należy wykonać, może przyprawić o zawrót głowy nawet najpilniejszych studentów. Na architekturze trzeba też sporo czytać. Program studiów obejmuje między innymi takie przedmioty jak:

  • historia architektury,
  • projektowanie architektoniczne,
  • mechanika budowli,
  • komputerowe wspomaganie projektowania,
  • materiałoznawstwo,
  • budownictwo,
  • instalacje budowlane.

 

To oczywiście tylko kropla w morzu, ale wymienione powyżej przedmioty mogą dać pewne wyobrażenie o tych studiach. Program realizowany jest w ramach wykładów, seminariów, konwersatoriów, ćwiczeń oraz zajęć w laboratoriach. Studia architektoniczne pozwalają nie tylko nabrać kompetencji inżynierskich; rozwijają zdolności plastyczne, uzdolnienia w zakresie przestrzennego myślenia, a także uczą projektować nowatorskie rozwiązania architektoniczne.

 

Jakkolwiek architektura jest kierunkiem niezwykle wymagającym i absorbującym, to jednak jej studiowanie daje wiele satysfakcji i umożliwia karierę zawodową. Profesjonalni architekci zarabiają krocie i jeśli wybrali ten zawód z powołania, mogą w pracy znaleźć ujście dla swoich predyspozycji. To bardzo cenna rzecz, nie każdemu jest dane robić to, co się lubi. Dlatego jeśli masz smykałkę do projektowania budynków, ten kierunek studiów na pewno spełni Twoje oczekiwania.