Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki czystości?

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki czystości?

Wszyscy chcemy mieć czyste, pachnące świeżością domy. Codziennie więc wycieramy kurze z mebli, szorujemy wanny i podłogi. Wszystkie te zabiegi wymagają użycia detergentów, które kupujemy w sklepach. Niestety środki te są szkodliwe. Lepszym wyjściem są ekologiczne środki czystości.

Co kryje się w popularnych detergentach?

Klasyczne detergenty są niezwykle atrakcyjne pod każdym względem: mają eleganckie opakowania, działają bardzo skutecznie, ładnie pachną, no i nie są zbyt drogie. Jednak drugą stroną medalu jest ich szokująca wręcz szkodliwość, od której wolne są ekologiczne środki czystości. Detergenty zawierają w sobie bowiem około 400 substancji szkodliwych dla zdrowia lub toksycznych. Niebezpieczeństwo potęguje fakt, iż pewne skutki stosowania popularnych środków czystości mogą pozostać niezauważone przez całe lata - nie powodują problemów zdrowotnych od razu. Do toksyn powszechnie stosowanych w produkcji konwencjonalnych środków czystości należą między innymi:

  • chloroform - powoduje silne podrażnienia błon śluzowych układu oddechowego, może być przyczyną zatruć. Jest silnie rakotwórczy, uszkadza wątrobę, nerki i serce;

  • podchloryn sodu - to także silnie trujący składnik o właściwościach żrących;

  • formaldehyd, benzen, ftalany - są bardzo rakotwórcze i poważnie uszkadzają wątrobę.

To jedynie kilka składników, których używamy na co dzień, nie wiedząc, jak bardzo nam one szkodzą. Czym więc różni się na przykład ekologiczny płyn do mycia naczyń od swego klasycznego odpowiednika?


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co wyróżnia ekologiczne środki czystości?

Odpowiadając na to pytanie, wzorować się będziemy na produktach marki Golddrop, gdyż są one najpopularniejszymi na rynku środkami ekologicznymi. Czym charakteryzują się te produkty?

Przede wszystkim pozbawione są toksycznych składników, które mogą wywoływać podrażnienia skóry i błon śluzowych - są całkowicie bezpieczne. Wspomniany wyżej ekologiczny płyn do mycia naczyń nie podrażni i nie wysuszy skóry naszych dłoni, nawet jeśli będziemy używać go kilka razy dziennie. Jest tak samo skuteczny jak tradycyjne płyny dzięki temu, iż producent zadbał o wysoką jakość tego produktu.

Kolejny aspekt to reakcje alergiczne. Ile razy zdarzyło się wam uczulić na popularne, drogeryjne detergenty? Ekologiczne środki czystości minimalizują ryzyko wystąpienia takich problemów, tak więc możecie śmiało myć podłogi, okna i łazienkę bez obaw o dobre samopoczucie domowników z alergiami.

 

Skład ekologicznych środków czystości

Składniki ekologicznych detergentów to substancje naturalne, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Należą do nich:

  • krzemian,

  • sód,

  • cytrynian,

  • olejki eteryczne.

Są one bezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska naturalnego; są również w pełni biodegradowalne.

 

Ekologiczne środki do czyszczenia to najlepsza alternatywa dla konwencjonalnych detergentów. Zapewnią nam bezpieczeństwo stosowania oraz czyste pomieszczenia. Naturalne środki do sprzątania nie są przy tym droższe od zwykłych - nie ma więc żadnego powodu, dla którego mielibyśmy ich nie używać.

 

Ekologiczne środki czystości możesz sporządzić sam!

Jak się okazuje, ekologiczne detergenty niekoniecznie musisz kupować w sklepie, możesz sporządzić je zupełnie samodzielnie. Będziesz potrzebował jedynie odpowiednich produktów, najlepiej najwyższej jakości. Samodzielnie sporządzone środki czystości, całkowicie bezpieczne dla zdrowia, pozwolą na utrzymanie idealnej czystości w domu. Jak sporządzić ekologiczne detergenty? Dowiesz się tutaj.

 

Ekologiczne rozwiązania są modne i, jak widać, objęły również rynek środków czystości. Ekologiczne detergenty nie tylko doskonale czyszczą, ale również chronią nas przed alergiami i podrażnieniami skóry.