Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Jak myć meble z lakierowanego drewna?

Jak myć meble z lakierowanego drewna?

Lakierowane drewno należy najpierw bardzo dokładnie oczyścić z tłuszczu i kurzu. Pominięcie tego podstawowego kroku w pielęgnacji mebli jest błędem. Dopiero wtedy można przystąpić do nałożenia produktu do konserwacji powierzchni.

Czyszczenie mebli z lakierowanego drewna

Do czyszczenia lakierowanego drewna należy wybrać środek ze specjalnym przeznaczeniem do mycia, który jednocześnie pielęgnuje lakierowane drewno (z pewnością go nie odbarwi), a kuchnia lub pokój odzyskają blask. Nie nakłada się go bezpośrednio na czyszczony blat, a na miękką ściereczkę z mikrofibry. Za jej pomocą można usuwać brud oraz nagromadzone osady.

Lakierowane drewno nie lubi wody - wilgoć może powodować jego wypaczanie, gnicie, utratę koloru. Najlepiej unikać przecierania powierzchni nawilżoną gąbką z płynem do mycia naczyń. Podobnie nie poleca się stosowania oliwki dla dzieci, która zamiast wyczyścić meble, pozostawi na nich tłustą warstwę. Także pominięcie czyszczenia lakierowanych mebli i przystąpienie od razu do konserwacji specjalnym produktem nie jest zalecane, ponieważ kończy się wymieszaniem się go z tłuszczem i brudem, wniknięciem w rysy na drewnie i pozostawieniem lepkiej warstwy na powierzchni.

 

Konserwacja powierzchni polakierowanych specjalnym środkiem

Gdy lakierowane drewno jest już całkowicie czyste i suche, można przystąpić do jego konserwacji. Przyda się teraz kolejna, czysta ściereczka z mikrofibry. Środek do lakierowanych, drewnianych powierzchni wciera się delikatnie ściereczką. Po upływie kilku minut można przetrzeć mebel ponownie suchą ściereczką. Dobry produkt z właściwym przeznaczeniem powinien także skutecznie maskować drobne rysy. Warto wybrać środek do konserwacji nadający błyszczącym, lakierowanym meblom jeszcze ładniejszy połysk. W sprzedaży są również dostępne spreje i płyny do matowego drewna lakierowanego. Produkty uniwersalne, reklamowane jako doskonałe do każdego rodzaju drewna, nie są w stanie jednocześnie nabłyszczyć i zmatowić odmiennych powierzchni.