Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Jak ocieplić i wykończyć balkon?

Jak ocieplić i wykończyć balkon?

Balkon to często bardzo ważne miejsce, które może nie tylko wizualnie powiększyć dane pomieszczenie, ale także wspaniale je nasłonecznić. Jednak aby balkon mógł nam służyć przez długi czas, musimy zadbać o jego odpowiednie wykończenie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest stworzenie odpowiedniej izolacji przed zimnem również na naszym balkonie. Biorąc pod uwagę balkony zbudowane z płyty żelbetowej, okazuje się, że łączą się one ze stropem, co może powodować powstanie tak zwanego mostka termicznego. Jest to dość niebezpieczne zjawisko, które często prowadzi do przemarznięcia ścian bądź do sporych strat ciepła.

Najprostszym sposobem na uniknięcie tego typu komplikacji jest ocieplenie całej płyty naszego balkonu i to wcale nie bardzo grubą warstwą izolacyjną. Oczywiście decydując o tym, jaką grubość izolacji zastosować, musimy zwrócić uwagę na to, ile mamy na to miejsca, tak, aby okładzina wierzchnia znalazła się pod ościeżnicą prowadzących na balkon drzwi. Bardzo popularnym materiałem do ocieplania balkonów są płyty wykonane z polistyrenu ekstrudowanego. Są one niezwykle odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, co daje nam pewność, że balkon jest dobrze zabezpieczony.

Istnieje wiele możliwości na wykończenie takiego przygotowanego już balkonu. Bardzo często w tym wypadku wybór pada na terakotę i gres, ale coraz więcej osób wybiera teraz również drewno. W każdym z tych przypadków należy zadbać o zdobycie takich materiałów wykończeniowych, które są trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Joanna Dębska