Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Jak sprawnie się przeprowadzić? 6 ważnych porad

Jak sprawnie się przeprowadzić? 6 ważnych porad

Przeprowadzka do nowego domu to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z takim zadaniem. Potrzebny jest jasno określony plan działania, wówczas cały proces zmiany miejsca zamieszkania przebiegnie sprawniej i dokładniej. Przeczytaj kilka ważnych porad!

Szczególnie problematyczna okazuje się przeprowadzka w dużym mieście. Tutaj w grę wchodzi kilka dodatkowych czynników, które mają olbrzymi wpływ na sprawną i bezproblemową realizację zadania. Jednym z nich są korki, które potrafią znacznie opóźnić cały proces. Ważne, by odpowiednio przygotować się do przeprowadzki i rozważyć każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jeżeli realizujesz zadanie samodzielnie, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

 

Posprzątaj nowy dom lub mieszkanie przed przeprowadzką

Dużo łatwiej i szybciej jest przeprowadzać się w miejsce, gdzie wszystko jest posprzątane i gotowe do zamieszkania. Przywiezione rzeczy można wówczas bez problemu postawić w miejscach, w których będą umieszczone na stałe.

 

Zorganizuj materiały do pakowania mienia wcześniej

Materiały do pakowania przewożonych przedmiotów powinny zostać zorganizowane dużo wcześniej. Najlepiej pakuje się do pudeł. Im większe będą pudła i im więcej w nich zmieścimy tym mniej ich mamy później do przeniesienia. Potrzebne kartony bez problemu dostaniesz za darmo w dużych sieciówkach odzieżowych. Jeżeli interesuje cię taka opcja, do sklepów musisz zgłosić się kilka dni wcześniej, wówczas z uzyskaniem kartonów nie powinno być żadnego problemu.

 

Odpowiednie opisanie kartonów

Jest to sprawa, której nie możesz bagatelizować. Podpisanie kartonów okaże się szczególnie ważne przy wypakowywaniu mienia. Mając na kartonie informację mówiącą, co w nim się znajduje, łatwiej znajdziesz to, co Cię interesuje, i odpowiednio posegregujesz przedmioty podczas transportu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i unikniesz niespodzianek.

 

Przeprowadzka z firmą oferującą usługi transportowe

Pamiętaj, że nie masz doświadczenia w przeprowadzkach, będzie to dla Ciebie wyzwaniem. Po podliczeniu wszystkich kosztów może okazać się, że przeprowadzka z firmą realizującą usługi transportowe będzie znacznie tańsza. Poszukaj odpowiedniej firmy w internecie. Jeżeli jesteś z Warszawy, szukaj w Warszawie, wówczas znajdziesz odpowiednie miejsce dużo szybciej. Najlepiej zarezerwować termin przeprowadzki wcześniej, zwłaszcza jeśli chcesz zmienić miejsce zamieszkania w okresie letnim - w tym terminie firmy przeprowadzkowe mają zazwyczaj urwanie głowy, wynikające z wielu zleceń. Wiele tego typu firm oferuje możliwość realizacji usługi 24 godziny godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - warto to sprawdzić, usługa zrealizowana w godzinach nocnych może przebiegać dużo sprawniej z uwagi na mniejsze natężenie ruchu drogowego.

 

Jeżeli nie korzystasz z usług firmy transportowej, poproś o pomoc znajomych

Przenoszenie ciężkich przedmiotów może stać się problematyczne, jeżeli nie będziemy mieć nikogo, kto nam w tym pomoże. Jeżeli zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę na własną rękę, warto poprosić o pomoc znajomych. Zadzwoń do przyjaciół, dzięki nim wynoszenie i wnoszenie rzeczy będzie łatwiejsze.

 

Postępuj według planu

Dużo szybciej uporasz się z przeprowadzką, jeżeli wcześniej zastanowisz się, jak ją zrealizować. Zapisanie wytycznych, ustalenie trasy przejazdu, posegregowanie mienia tak, by wpakowanie do samochodu i wnoszenie do nowego domu nie wywołały niepotrzebnego zamieszania to niemal klucz do sukcesu. Tak postępuje każda profesjonalna firma przeprowadzkowa. Pamiętaj, aby podczas realizacji zadania na własną rękę postąpić tak samo.

Wyżej wymienione punkty to podstawa w przypadku przeprowadzki. Pamiętając o każdym z nich, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii. Nawet jeśli niektóre wydadzą Ci się banalne, pamiętaj, że łatwo o wielu istotnych rzeczach zapominamy. Postępując tak, z pewnością zorientujesz się, że miałem rację!