Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Jak usunąć zapach farby po malowaniu?

Jak usunąć zapach farby po malowaniu?

Malowanie należy do najczęściej wykonywanych prac remontowych. Odmalowanie ścian pozwala nie tylko odświeżyć wnętrze, ale jest prostym sposobem na dużą zmianę aranżacji niskim nakładem finansowym.

Niestety, farby i lakiery mają specyficzne zapachy, które mają tendencję do długotrwałego utrzymywania się w pomieszczeniach. Poza niemiłymi doznaniami po stronie naszego węchu, poważniejszym problemem są takie dolegliwości jak bóle głowy, mdłości lub rozdrażnienie. Zastanawiasz się, czy jedynym, co pozostaje, jest czekanie? Na szczęście są też inne sposoby, aby usunąć zapach farby po malowaniu.

 

Neutralizator zapachu

Nie da się ukryć, że podstawowym sposobem usuwania nieprzyjemnych woni po farbach, lakierach czy rozpuszczalnikach jest zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza, czyli tak zwane wietrzenie. Jednak otwieranie okien, drzwi, a nawet wywoływanie efektu przeciągu może okazać się niewystarczające. Zamiast doraźnego ratowania się odświeżaczami powietrza, które tylko maskują nieprzyjemną woń, a finalnie wprowadzają do powietrza jeszcze więcej substancji zapachowych, lepiej wyposażyć się w neutralizator zapachu.

 

Jak usunąć zapach farby po malowaniu?

Jeśli gubisz się w morzu ofert produktów i obawiasz się wydatku, który nie przyniesie zadowalającego rezultatu, najlepiej sięgnąć po neutralizator zapachów, który został już przetestowany przez innych i zyskał pozytywne opinie, jak na przykład Ona Żel. Jego plusem jest fakt, że nadaje się do usuwania drażniącej chemicznej woni zarówno z dużych pomieszczeń, jak i niewielkich przestrzeni. Ponadto jest bardzo prosty w użyciu, bo jedyne, co musisz zrobić, to odkręcić pojemnik i pozostawić go w pomalowanym już pomieszczeniu. Sprytnym sposobem przyspieszenia procesu neutralizacji jest ustawienie Ona Żel w pobliżu włączonego wentylatora, który będzie rozprowadzać nasycone już specyfikiem powietrze po całej przestrzeni i zwiększy zasięg działania. Zastanawiasz się, jak długo neutralizator będzie spełniał swoją funkcję? Tutaj miłe zaskoczenie: Ona Żel wykazuje swoją skuteczność po czterech tygodniach użytkowania.

Jeśli uważasz, że zapach farby zwietrzeje szybciej, niż może działać neutralizator, więc w zasadzie nie opłaca Ci się go kupować – nic bardziej mylnego. Przyznaj, ile razy zdarzyło Ci się coś przypalić podczas gotowania lub smażenia? Znasz ten nieprzyjemny zapach pozostały po zwęglonym jedzeniu? To również sytuacja, w której można wykorzystać neutralizator.

Profesjonalne neutralizatory zapachów można kupić na https://neutralizatoryzapachu.pl/.

ona-zel-1-litr.jpg