Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Jak wybrać taras drewniany i jakie zalety posiada drewno egzotyczne

Jak wybrać taras drewniany i jakie zalety posiada drewno egzotyczne

Taras, tworzący z domem i ogrodem nierozerwalną całość, pełni wiele istotnych funkcji w życiu wszystkich członków rodziny. Taras jest bowiem idealnym miejscem relaksu z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty w wygodnym fotelu, spotkań z przyjaciółmi i znajomymi czy fantastycznych zabaw z dziećmi.

Wybór materiału

Podstawowym, najważniejszym i niewątpliwie niezbędnym elementem projektowania, aranżacji oraz urządzania, bez którego trudno wyobrazić sobie taras, jest przede wszystkim odpowiednia nawierzchnia. Trwała, mrozoodporna, antypoślizgowa, łatwa w utrzymaniu nawierzchnia będzie nie tylko służyła swoim właścicielom przez długie lata, ale jednocześnie nada wyjątkowego, niepowtarzalnego designu oraz specyficznego charakteru, stając się przedmiotem dumy, a nawet obiektem zazdrości. Wybór różnorodnych materiałów, wykorzystywanych do tworzenia podłóg tarasowych jest niezwykle szeroki i bogaty. W ofercie poszczególnych firm klienci znajdą między innymi takie materiały jak: gres, beton, terakota, naturalny kamień, drewno oraz wiele innych.

 

Drewno egzotyczne i jego zalety

Niekwestionowanym hitem ostatnich lat są tarasy drewniane np. http://www.ideagarden.pl/tarasy-drewniane-montaz.html, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które projektują i planują budowę własnego domu. Taras drewniany o uniwersalnym, ponadczasowym charakterze doskonale bowiem sprawdza się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych budynkach, nadając jednocześnie miejscu elegancji oraz tzw. "pazura". dopełniającego całości. Drewno, wykorzystywane do układania nawierzchni tarasowej powinno być odporne przede wszystkim na: ścieranie, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, różnorodne uszkodzenia, wilgoć, zarysowania i wiele innych.

W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się między innymi mocne, wytrzymałe, a przede wszystkim modne deski z drewna egzotycznego takiego jak chociażby: bangkirai, garapa, massaranduba, badi, ipe lapacho, cumaru, itauba, tigerwood, cumaru czy jatoba, pochodzące z najdalszych zakątków kuli ziemskiej. Atrakcyjna kolorystyka oraz bogata różnorodność słoi i deseni poszczególnych gatunków drewna egzotycznego, wyjątkowa twardość, odporność na uszkodzenia i warunki atmosferyczne sprawiają, że drewno egzotyczne zyskuje szerokie grono zwolenników w naszym kraju.