Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Kup rolety na wiosnę!

Kup rolety na wiosnę!

Wiosną warto odświeżyć wygląd swojego mieszkania i wpuścić nieco więcej słońca. Pomogą nam w tym kolorowe rolety okienne. Osoby, którym słoneczne dni na poddaszu w zeszłym roku dały się we znaki, powinny wiosną pomyśleć o zabezpieczeniu się przed upałem. Zapewniają to markizy lub rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne lub markizy – najlepsza ochrona przed upałem

Wiosną na poddaszu jeszcze nie jest aż tak gorąco, ale latem temperatura może dać się nam we znaki. Jak zadbać o wyższy komfort mieszkania na poddaszu? Rozwiązaniem są rolety zewnętrzne bądź markizy. Te pierwsze pozwalają dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa, umożliwiają zaciemnienie i wyciszają pomieszczenie. Markizy nie ograniczają zaś widoku za oknem, a pozwalają zredukować ilość ciepła aż o 76%, gdyż zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim dotrą one do szyby. Efekt? Redukcja temperatury nawet o 5 stopni. 


Rolety rzymskie – zmieniaj wygląd okna, kiedy chcesz

Dla osób, które żyją dynamicznie i chcą móc często zmieniać przestrzeń wokół siebie, VELUX ma idealną propozycję w postaci rolet rzymskich. To niezwykle dekoracyjne rolety, które również posiadają wygodną bezstopniową regulację. Samą tkaninę wymienia się niezwykle łatwo – tkanina zamocowana jest za pomocą rzepów, zatem wystarczy je odczepić! Można to robić tak często, jak chcesz. 

Rolety rzymskie dostępne są w 20 wzorach różniących się odcieniem, grubością oraz strukturą tkaniny.


Tradycyjne rolety w zdecydowanych kolorach

Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań sposobem na zmianę wyglądu pomieszczenia może być montaż tradycyjnej rolety w nietypowym kolorze. Wystarczy kilka bibelotów lub dodatków dekoracyjnych nawiązujących kolorem do wybranej rolety, by nadać wnętrzu zupełnie nowy styl. Bez malowania ścian, wymiany mebli czy uciążliwego remontu. W ofercie VELUX znajdują się rolety gładkie i wzorzyste, w tym supermodny w tym sezonie kolor fioletowy, uznany przez Pantone za kolor roku 2018.


Zakup i montaż rolet zewnętrznych bądź markiz warto przeprowadzić na wiosnę, by już od początku cieplejszych dni móc zadbać o komfort domowników.

Sprawdź na stronie VELUX wszystkie dostępne opcje i kup rolety na wiosnę!