Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Kupowanie materiałów budowlanych online - zalety i wady

Kupowanie materiałów budowlanych online - zalety i wady

Zakupy przez internet to przede wszystkim wygoda, która zdobywa coraz większą popularność, również w świecie materiałów budowlanych. Czy jednak rzeczywiście są dla nas zauważalną oszczędnością?

W związku z podwyższeniem podatku VAT, cena materiałów budowlanych też wzrosła. Jest to jeden z powodów coraz większej popularności zakupów internetowych.

W budownictwie jedno jest pewne: im produkt droższy, tym lepszy. W internecie co prawda znajdziemy produkty o znacznie niższych cenach, ale niekoniecznie musimy być z tych zakupów zadowoleni. Może się na przykład zdarzyć że  zakupione płytki pękają już przy przycinaniu. 

Istnieje jednak wiele pozytywnych aspektów zakupów online. W sieci możemy kupować detalicznie, w przeciwieństwie do hurtowni. Przegląd produktów jest tu  również lepszy, bo wszystko mamy w jednym miejscu. Niewątpliwym plusem zakupów online jest to, że możemy, nie ruszając się z domu, porównywać ceny produktów u różnych producentów czy też dystrybutorów. Choć można trafić na kiepskiej jakości towar, ale w dobrej cenie, polecamy jednak korzystać ze sklepów internetowych producentów mających dobre opinie na rynku budowlanym.

Wielu sprzedawców, na co dzień prowadzących sklepy stacjonarne, ma także ofertę dostępną w internecie. Coraz więcej hurtowni zakłada swoje strony, dzięki czemu możemy sprawdzić dostępność materiałów i ich ceny. Jest to niewątpliwie oszczędność czasu, jak i pieniędzy, gdyż nie musimy jeździć do wszystkich hurtowni, by porównać ceny. Wielu dodatkowo oferuje dostarczenie zakupów gratis.

W przypadku, gdy towar nie będzie spełniał naszych oczekiwań, istnieje możliwość zwrócenia go bezpośrednio hurtowni. Zgodnie z prawem konsumenta, mamy 10 dni na zwrócenie zakupionego towaru.
 

 

Andrzej Królak