Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Ława industrialna dla majsterkowicza

Ława industrialna dla majsterkowicza

Chciałbyś mieć ławę industrialną w salonie, ale nie wiesz gdzie szukać inspiracji? Przeczytaj ten artykuł i zrób ją w przydomowym warsztacie!

Stworzenie ławy industrialnej nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest to spowodowane dwoma czynnikami. Pierwszy z nich to strona techniczna. Potrzebujemy pewnego zaplecza, aby poradzić sobie z czynnościami związanymi z obróbką drewna lub metalu. Drugą ważną sprawą jest sam projekt. Każdy kreatywny majsterkowicz ma wyobraźnię i potrafi sam coś wymyślić, ale potrzebuje inspiracji. Wspaniałe stoliki kawowe można znaleźć na tej stronie. Wizyta w galerii produktów Art-Loft pozwoli zobaczyć mistrzowskie projekty i może zachęcić do działania.

 

Ograniczona ilość narzędzi i materiałów

Brak dostępu do odpowiednich narzędzi może być przeszkodą, jednak większość czynności można wykonać za pomocą prostych i ogólnodostępnych środków. Do budowy stolika kawowego będziemy potrzebowali następujących narzędzi:

  • młotka,

  • piły ręcznej,

  • struga,

  • łomu,

  • papieru ściernego 80 i 150.

Narzędzie to oczywiście nie wszystko. Potrzebne są też materiały. Jeśli jednak nie mamy pod ręką absolutnie nic, co mogłoby nam posłużyć za tworzywo, przyjmijmy, że korzystamy jedynie z darmowych materiałów pochodzących z recyklingu. Aby wykonać ten projekt, potrzebujemy dwóch palet.

 

Jak wykonać?

Za pomocą łomu i młotka rozdzielamy palety, dbając o to, by deski nie popękały. Ława kawowa składać się będzie z czterech nóg oraz blatu. W razie większych nierówności lub wypaczeń używamy struga do zniwelowania krzywizn. Wysokość ławy powinna wynosić około 50 centymetrów. Nogi wykonujemy z dwóch desek połączonych gwoździami, które swoim przekrojem powinny stworzyć kształt litery L. Będzie to imitacja grubej kantówki. Blat wykonujemy z najdłuższych desek, układamy je "gorszą" stroną do góry. Należy je połączyć ze sobą dwoma innymi deskami, służącymi za spoiwo - ich długość powinna być mniejsza o grubość dwóch desek od szerokości blatu. Deski te przybijamy od spodu tak, aby nogi stworzyły jedną powierzchnię z krawędziami blatu. Nogi mocujemy gwoździami od boku i od góry, całość dokładnie szlifujemy.