Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Markizy – dlaczego warto je kupić?

Markizy – dlaczego warto je kupić?

Markizy są doskonałym sposobem na zmniejszenie temperatury w mieszkaniu – potrafią ją obniżyć nawet o 5 st. C!

Markizy > rolety/żaluzje

Są co najmniej 3 sposoby na zapewnienie sobie prywatności i ustrzeżenie się przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów. Można zaopatrzyć okna w żaluzje, rolety bądź też… markizy, które są ostatnim krzykiem mody. Czemu zawdzięczają one swoją wyższość nad dwoma pozostałymi rozwiązaniami aranżacyjnymi?

 

Skutecznie chronią przed upałem

Przede wszystkim absorbują o wiele więcej ciepła. W odróżnieniu od rolet czy żaluzji montuje się je na zewnątrz okien, co chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się i w znacznym stopniu przyczynia się do utrzymania w nim komfortowej temperatury. Markizy są nieocenione w upalne dni, zwłaszcza na poddaszach.

 

Przepuszczają światło

Markizy zewnętrzne przepuszczają naturalne światło, dzięki czemu po zasłonięciu okien nie trzeba uciekać się do pomocy oświetlenia elektrycznego. Materiał, z którego są wykonywane, nie dopuszcza do pojawienia się refleksów świetlnych na ekranach różnych urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, telewizory czy smartfony, co również jest nie lada atutem. Co więcej, markizy w odróżnieniu od tradycyjnych zasłon nie bronią oczom dostępu do tego, co jest za oknem. Ich przezroczysty materiał nie izoluje wizualnie domowników od świata zewnętrznego.

 

Z powodzeniem zastępują moskitiery

Markizy zewnętrzne wyposażone są w specjalne zamki oraz prowadnice, które umożliwiają zasłonięcie otworu okiennego nawet przy otwartym oknie. Są więc doskonałym sposobem na ochronę przed różnego rodzaju insektami, które zwłaszcza w okresie letnim dają się nam niejednokrotnie we znaki.

 

Chronią przed promieniami UV

Promienienie UV oddziałują szkodliwie nie tylko na skórę, ale również na wiele przedmiotów. Wskutek ekspozycji na słońce meble, ubrania, sprzęty, różnego rodzaju akcesoria czy przybory tracą swój naturalny kolor, blakną. Markiza zewnętrzna chroni je wszystkie przed negatywnymi skutkami promieniowania UV, dzięki czemu dłużej wyglądają one jak nowe.

 

Bezproblemowy montaż

Markizy są niezwykle łatwe w montażu, nie stwarzają żadnych trudności technicznych. Nie trzeba wynajmować specjalnej ekipy, można samemu łatwo i szybko je zamontować. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją.

 

Przytoczone powyżej argumenty chyba wystarczająco wymownie przemawiają na korzyść markiz zewnętrznych. Nie mogą się z nimi równać ani żaluzje, ani rolety. Są przystępne cenowo, a ich walory użytkowe i estetyczne czynią je najatrakcyjniejszym na rynku rozwiązaniem aranżacyjnym.