Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Mieszkanie dla młodej osoby – jak wybrać to najlepsze?

Mieszkanie dla młodej osoby – jak wybrać to najlepsze?

Zakupienie mieszkania dla osoby, która jeszcze nie ma własnej rodziny, nie musi być bardzo trudne. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Niektórzy rodzice przed pójściem swojego dziecka na studia myśli o tym, by zakupić dla niego mieszkanie. Są też i tacy, którzy darują je jako prezent z okazji osiemnastki. Chociaż nadal jest to mniejszość przypadków, ponieważ większość Polaków samodzielnie zapracowuje na swoje „M”, to jednak często pojawia się pytanie – jakie mieszkanie warto wtedy wykupić?

 

Małe, ale ustawne

Wybór najczęściej pada na kawalerkę – mieszkanie małe, ale również tanie, dlatego nabycie go nie jest związane z bardzo wysokim wydatkiem. Zwykle ma ono od około 28 do 36 metrów kwadratowych, co pozwala na uzyskanie jednego albo dwóch pokojów. Warto przy tym zadbać, aby nieruchomość była dość ustawna, czyli można było w niej łatwo rozmieścić potrzebne umeblowanie bez poczucia klaustrofobiczności. Najlepiej sprawdzają się wtedy otwarte przestrzenie, ponieważ optycznie powiększają nawet te mniejsze mieszkania.

 

Dobra lokalizacja

Nie można zapominać też o tym, jak duże znaczenie ma w tym przypadku dobra lokalizacja. W przypadku studentów najlepiej, aby mieszkanie było położone blisko uczelni albo w pobliżu przystanków. Warto jednak pamiętać, że im bliżej centrum, tym mieszkanie będzie także bardziej przyszłościową inwestycją, ale też będzie droższe.

 

Od dewelopera – także z wykończeniem pod klucz

Aktualnie w większości miast ceny nieruchomości nowych i używanych są na podobnym poziomie. Zatem jeśli mamy do wyboru rynek pierwotny i wtórny, lepszym wyborem będzie np. deweloper w Warszawie. Stolica to tylko jedno z wielu miast, gdzie wybór nowych nieruchomości jest bardzo szeroki. Ciekawe oferty można znaleźć na ronson.pl.

Przy wyborze nowego mieszkania możemy również skorzystać z opcji jego wykończenia pod klucz – to dobry wybór, ponieważ uwalnia nas od potrzeby szukania ekipy i materiałów, a tym samym skraca czas do przeprowadzki. Ceny wykończenia mieszkań pod klucz rozpoczynają się już od około 450 złotych za metr kwadratowy.