Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Najtańszy prąd dla firmy: jak zaoszczędzić?

Najtańszy prąd dla firmy: jak zaoszczędzić?

Jak zmniejszyć koszty związane z wykorzystaniem energii elektrycznej? Który dostawca oferuje najtańszy prąd? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Urządzenia energochłonne

Aby obniżyć koszty związane z pobieraniem energii elektrycznej, właściciele firm powinni racjonalnie zarządzać pracą urządzeń energochłonnych. W halach produkcyjnych czy dużych zakładach pracy wiele prądu pobierają takie urządzenia jak komputery, drukarki czy kserokopiarki. Aby zminimalizować koszty, warto wyłączać je, kiedy nie są używane, a nawet wyciągać kable z gniazdek.

 

Oświetlenie

Oświetlenie również może generować wysokie rachunki za prąd. Im większa powierzchnia biura, hali czy zakładu – tym więcej potrzeba światła. Jeśli to możliwe, należy postarać się, aby w pomieszczeniach, w których nikt w danej chwili nie przebywa, światło było wyłączone. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które pomoże uporać się z tą trudnością, są czujniki ruchu, które będą regulować pracę lamp. Poza tym warto również wspomnieć o tym, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń pozwalających oszczędzać energię elektryczną. Przykładowo możemy wymienić tu świetlówki czy też kolektory słoneczne (które wykorzystują energię odnawialną).

 

Tania energia od dobrych dostawców

Dobrym sposobem na obniżenie rachunków za prąd w firmie jest zmiana dostawcy energii. Na ogół przedsiębiorcy nie zastanawiają się długo nad wyborem firmy, nie rozpatrują poszczególnych ofert pod kątem znalezienia optymalnego rozwiązania, lecz wybierają to, co akurat jest pod ręką. A tymczasem dzięki zmianie dostawcy energii można mieć tańszy prąd w firmie nawet o 40%! Tani prąd dla firmy oferuje np. Po Prostu Energia. Ten przystępny cenowo dostawca dedykuje swoje usługi nie tylko mniejszym lub większym przedsiębiorstwom, ale również klientom indywidualnym.

 

Powyżej opisane rozwiązania to najbardziej skuteczne sposoby zmniejszenia kosztów za energię elektryczną. Wdrożenie ich w funkcjonowanie firmy na pewno przyniesie satysfakcjonujące rezultaty. Należy zastanowić się zwłaszcza nad zmianą dostawcy energii, ponieważ dzięki niej możemy zaoszczędzić najwięcej. Trudno powiedzieć, który z dostawców oferuje najtańszy prąd - wiele zależy od usytuowania lokalu, jakości maszyn wykorzystywanych w procesie produkcyjnym itp. czynników. Dlatego warto porównać ze sobą konkurencyjne oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą.