Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Osiedla domów jednorodzinnych – nowy trend w miastach

Osiedla domów jednorodzinnych – nowy trend w miastach

Dla większości z nas życie w mieście łączy się z wieloma udogodnieniami. W niewielkiej odległości od naszego miejsca zamieszkania znajdziemy zwykle sklep, siłownię, kawiarnię, kino, szkołę, przedszkole, ale również nasze miejsce pracy. Wszystko jest dostępne niemalże w zasięgu ręki.

Często zdarza się, że na co dzień zupełnie tych dobrodziejstw nie doceniamy. Szczególnie wówczas, gdy zaczynamy śnić o sielskiej rezydencji na łonie natury w otoczeniu łąk i lasów. Perspektywa dowożenia dzieci do szkoły, dojazdów do pracy i długich godzin spędzonych w korkach schodzi wówczas na dalszy plan. Jednak przed podjęciem tak ważnej decyzji, jak budowa lub zakup domu, z pewnością warto wziąć pod uwagę zarówno plusy, jak i minusy mieszkania poza miastem.

Dom w środku miasta gwarantuje przestrzeń oraz łatwy dostęp do wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Jednakże kontaktu z przyrodą, ciszy i bezpieczeństwa szukamy zwykle na obrzeżach miast lub w okolicznych miejscowościach. Wbrew pozorom to właśnie kontakt z naturą stanowi szczególną wartość dla osób decydujących się na przeprowadzkę z dala od miejskiego zgiełku. Czy możliwe jest osiągnięcie sielskiego spokoju w samym centrum metropolii?

Interesującym rozwiązaniem, które zyskuje sobie coraz większą ilość zwolenników, są osiedla domów jednorodzinnych. Kompleksowe, ogrodzone tereny złożone z kilkudziesięciu gotowych do zamieszkania willi, łączą swobodę i ciszę prowincji z komfortem miejskiego życia.

W Warszawie już od kilku lat powodzeniem cieszą się osiedla domów jednorodzinnych. Doskonałym przykładem jest kompleks podmiejskich willi położony w okolicy Parku Natolińskiego oraz Lasu Kabackiego. Rezydencje Pałacowa (http://rezydencjepalacowa.pl/) to ekskluzywne osiedle, którego głównym celem jest kompromis pomiędzy bliskością natury oraz miejskim stylem życia. Usytuowanie w niewielkiej odległości od Miasteczka Wilanów oraz doskonała trasa dojazdowa do centrum Warszawy gwarantują dostęp do wszelkich zalet miejskiego życia. Ekskluzywne, zamknięte osiedle złożone jest z 12 zespołów budynków pierwszego i drugiego etapu inwestycji. Architektoniczne rozwiązania zastosowane w samych domach balansują pomiędzy modernistycznymi, otwartymi przestrzeniami a klasyką. Przede wszystkim położono jednak nacisk na funkcjonalność domów, które zaprojektowano biorąc pod uwagę najlepsze standardy architektury rangi światowej. Każda z luksusowych willi dysponuje rozległym terenem zielonym, dzięki czemu równowaga pomiędzy nowoczesnością a naturą zostaje zachowana w sposób idealny. Sztuką jest wkomponować inwestycje mieszkaniowe w otoczenie przyrody a w tym przypadku to się udało.

Trend tworzenia osiedli domów jednorodzinnych z całą pewnością przybierać będzie na sile. Miejskie wille stanowią doskonałe rozwiązanie umożliwiające połączenie pozornie ambiwalentnych pragnień życia zarówno w mieście jak i poza nim. Planując przeprowadzkę do nowego domu z całą pewnością warto wziąć pod uwagę tę trzecią możliwość wyboru. Być może również dla nas okaże się ona doskonałym rozwiązaniem.