Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Po czym poznać dobrego dewelopera?

Po czym poznać dobrego dewelopera?

Zamierzasz kupić mieszkanie? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci w wyborze dobrego, profesjonalnego dewelopera.

Cechy dobrego dewelopera

Profesjonalni deweloperzy na ogół nie spóźniają się z realizacją zleceń, a co za tym idzie – nie zwlekają z oddaniem nabywcom lokali do użytku. Jeśli przedstawiciel firmy deweloperskiej uzasadnia ewentualne opóźnienia niefortunnymi okolicznościami, niesprzyjającymi warunkami rynkowymi czy atmosferycznymi – to znaczy, że najprawdopodobniej przedsiębiorstwu brakuje funduszy niezbędnych do sfinalizowania inwestycji budowlanej.


Jak sprawdzić dewelopera?

Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług danego dewelopera, sprawdź, jak długo funkcjonuje on na rynku i czy do tej pory sumiennie i rzetelnie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Oczywiście nie sposób sprawdzić wszystkiego, ale można np. porównać planowane terminy zakończenia budowy z faktycznymi terminami realizacji zleceń. Jeśli nie zachodzi między nimi żadna rozbieżność, to znaczy, że danemu deweloperowi można najprawdopodobniej zaufać.

Warto też sprawdzić statystyki dotyczące sprzedaży mieszkań w obiektach wybudowanych przez daną firmę. Jeśli liczba sprzedanych nieruchomości wzrasta z roku na rok, można domniemywać, że deweloper jest naprawdę rzetelny i nie zawiedziemy się na jego usługach.

Aby zweryfikować rzetelność dewelopera, warto przeprowadzić mały research w internecie. Nikt oczywiście nie chciałby nawiązywać współpracy z firmą, która w przeszłości miała jakieś konflikty z prawem, nie wywiązywała się ze swoich obowiązków czy dopuszczała się oszustw wobec klientów. Na ogół tego typu informacje, jeśli już dostaną się do obiegu publicznego, łatwo znaleźć.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć i o tym, że profesjonalne firmy deweloperskie nie żądają od nabywców wpłacenia całej kwoty za mieszkanie, które nie zostało jeszcze ukończone. Należy o tym pamiętać.
 

Sprawdzenie dewelopera nie jest więc takie trudne. Wystarczy zadać sobie trochę trudu, aby zorientować się, czy firma, z której usług zamierzamy skorzystać, rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i wywiąże się z umowy.