Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Profesjonalne środki czystości to skuteczne i bezpieczne sprzątanie

Profesjonalne środki czystości to skuteczne i bezpieczne sprzątanie

Kiedy sprzątamy dom, potrzebujemy do tego środków czystości. Wówczas zazwyczaj wystarczy wyprawa do najbliższego sklepu i zakup odpowiedniej chemii do użytku domowego.

Większość tych preparatów ma skład bezpieczny dla użytkowników domowych, a więc każdy, kto sprząta w domu, może spokojnie używać tego typu środków czystości. Środki chemiczne do użytku domowego mają skład gotowy do użycia i zwyczajnie nie nadają się do rozcieńczenia czy używania na obiektach wielkopowierzchniowych. Czyszczenie i mycie mniejszych powierzchni nie wymaga też specjalistycznych środków chemicznych, ponieważ brud i zabrudzenia nie są szczególnie uciążliwe. Każdy, kto sprząta w swoim domu czy mieszkaniu, dobrze wie, że wystarczy do tego dobry płyn czy detergent, trochę chęci i zaangażowanie. To jednak zdecydowanie za mało, żeby sprzątnąć ogromny biurowiec czy na przykład posprzątać obiekt przemysłowy. Sprzątanie w budynkach użyteczności publicznej też wygląda już zupełnie inaczej, aniżeli sprzątanie własnego lokum.

Do sprzątania dużych obiektów, na których najczęściej sprzątają firmy zajmujące się tym profesjonalnie, wykorzystywana jest chemia do zadań profesjonalnych. Są to chemikalia przeznaczone do różnych celów oraz różnych powierzchni, które są czyszczone. Chemia profesjonalna zazwyczaj zawiera bardzo mocny skład i nadaje się do wykorzystywania jedynie przez osoby, które potrafią się taką chemią posługiwać. Co więcej, każdy taki detergent o silnym składzie służy do rozcieńczenia, dzięki czemu jedna butelka wielkości chemii domowej nadaje się do sporządzenia kilkunastokrotnie większej ilości płynów do sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych.

Chemię profesjonalną kupuje się w specjalnych chemicznych hurtowniach. Nie znajdzie się tam znanych i lubianych marek produkujących chemię domową. Są to specyfiki, które zamawiają osoby znające się na ich składach. I to właśnie skład takich specyfików ma największe znaczenie dla osoby bądź firmy ją kupującej. Środki chemiczne do użytku profesjonalnego dzielą się w zależności od tego, do czego są przeznaczone. W hurtowniach specjalizujących się w takich chemikaliach czyszczących można kupić płyny do mycia podłóg i to zarówno lekko, jak i bardzo mocno zabrudzonych. Można również kupić środki przeznaczone do mycia rąk z zabijaniem bakterii albo środki do kuchni, naczyń i gastronomii. Wszystko, co tylko może być sprzątane bądź czyszczone na ogromną skalę powierzchni ma swój własny środek chemiczny nadający się do czyszczenia. W hurtowniach z chemią profesjonalną znajdziemy również środki do mycia sanitariatów, a nawet do czyszczenia kostki brukowej.

W zasadzie wszystko, co można wyczyścić albo umyć, można poddać pod działanie właśnie chemii profesjonalnej. I naprawdę można w to wierzyć bądź nie, ale środków chemicznych jest tyle, że znajdziemy odpowiedni do każdej potrzeby. Niemniej jednak nie są to środki do użytku domowego. To naprawdę detergenty, którymi trzeba potrafić się posługiwać, żeby oszczędzić sobie ewentualnej krzywdy. Ale co więcej, bardzo ważne jest to, żeby z takiej chemii korzystać jedynie w rękawiczkach. Niektóre środki chemiczne tego typu mają naprawdę bardzo silny skład. Wystarczy sobie wyobrazić, jak bardzo silny skład musi mieć płyn, który można rozcieńczyć z jednego pojemnika na kilkanaście innych. Dlatego właśnie te produkty kupowane są głównie przez firmy czyszczące i sprzątające. Firmy, które sprzątają wielkie powierzchnie i dla których oprócz końcowego efektu ważne są również koszty działania. A trzeba wiedzieć, że środki profesjonalne w przeliczeniu na metry kwadratowe czyszczonej powierzchni wychodzą o wiele taniej aniżeli chemia domowa. To jest akurat oczywiste, bo przecież sprzątanie wielkich powierzchni musi się opłacić zarówno firmie sprzątającej pod względem zarobku jak i zlecającemu sprzątanie pod względem kosztów. Na wzrosty sprzedaży chemii profesjonalnej w Polsce na pewno wpływa fakt, że w naszych polskich miastach powstaje coraz więcej biurowców, które regularnie są sprzątane przez wynajęte firmy do utrzymywania w nich czystości.

 

Artykuł powstał przy współpracy z właścicielem strony www.e-czysto.pl