Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Profesjonalny program dla projektantów, konstruktorów i rysowników

Profesjonalny program dla projektantów, konstruktorów i rysowników

Na rynku środowiska CAD 2D dawno nie pojawiło się nic, co byłoby jakimś powiewem świeżości. Co może usprawnić pracę każdego projektanta?

Producenci GstarCAD chcieli postawić poprzeczkę wyżej, dlatego stworzyli Collaborative Design – oprogramowanie, które pomaga w zakresie wdrażania norm i standardów obecnych na rynku, a także usprawnia współpracę projektową w zakresie unikania błędów i ich późniejszej weryfikacji. Collaborative Design pozwala zwiększyć efektywność zespołu.

Taki efekt dają 4 elementy składowe całego projektu:

  • przyrostowe składowanie rysunków i przesyłanie danych;
  • zarządzanie wersjami i identyfikowalność w oparciu o przyrostowe przechowywanie;
  • terminowa, synchroniczna i asynchroniczna aktualizacja danych;
  • wieloosobowy i wielokierunkowy odnośnik rysunkowy.

 

GstarCAD ze względu na swoją wszechstronność znajdzie praktyczne zastosowanie w każdej branży. Z programu GstarCAD korzystać mogą także elektrycy, instalatorzy, konstruktorzy obiektów, geodeci, inżynierowie ruchu. Jego ogromną zaletą są rozbudowane biblioteki, także z nakładkami branżowymi. W bibliotekach znajdziemy wiele gotowych modeli, które zastosować można w wybranych projektach. Zaoszczędzamy wtedy czas na rysowaniu, a całościowy proces projektowy dzięki takiej pomocy przebiega znacznie szybciej. Łatwa edycja szczegółów pod względem grubości linii, kolorów, stopnia przezroczystości, a także materiału wykonawczego sprawia, że manipulacja sferą wizualną projektu prowadzić może do zaskakujących rezultatów technicznych. Zajrzyj na stronę: https://gstarcad.pl/funkcje/ i dowiedz się więcej!

Co do środowiska CAD 2D, może pojawić się pytanie, czy jesteśmy w stanie stworzyć na tym polu coś unikalnego i niedostępnego u konkurencji. W tym roku producenci GstarCAD udowodnili, że ich dzieło nie jest alternatywą, lecz bezpośrednią konkurencją dla AutoCAD LT. Widać, że firma GstarSoft stawia sobie za cel stworzenie rozwiązania, które będzie miało coś unikalnego i niedostępnego dla konkurencji. Miejmy nadzieję, że ten kierunek rozwoju uda się utrzymać, a za rok zobaczymy kolejny zestaw funkcji, który pozwoli jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę. Dla rynku nie ma nic bardziej rozwijającego niż konkurencja i to powinni wziąć sobie do serca wszyscy producenci pracujący w tej branży.