Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Ręczny czy kielichowy? Wybierz najlepszy blender dla siebie!

Ręczny czy kielichowy? Wybierz najlepszy blender dla siebie!

Wciąż trwa moda na zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Prawie każdy ma wykupiony karnet na siłownię, prowadzi specjalną dietę, uprawia różne sporty. Wszystko po to, aby cieszyć się szczupłą sylwetką, świetną kondycją i dobrym samopoczuciem.

Zdrowe danie, w tym pyszne koktajle, możemy przyrządzić z różnych produktów w sposób szybki i łatwy za pomocą blendera. Takie potrawy z powodzeniem zastępują nam klasyczne posiłki, oprócz tego mogą się okazać nawet lepsze od nich. Zawierają mniej kalorii, łatwo i szybko się je przygotowuje. Użyty do ich przyrządzenia blender można bez problemu umyć pod bieżącą wodą. Poza tym współczesne końcówki do blendera są wyprodukowane z materiałów, które nadzą się do mycia także w zmywarkach. Należy pamiętać, aby nie umieszczać tam i ogólnie nie myć części blendera z silnikiem – w razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Konserwacja i mycie blendera nie będzie stanowiło dla nikogo większego problemu, ponieważ został on stworzony w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu.

 

sklep.puregreen.pl

 


Dodatkowe akcesoria do blendera ręcznego

Jeśli blender jest wyposażony w różne końcówki, mamy więcej możliwości do przygotowania różnorodnych i urozmaiconych dań. Zawsze istnieje opcja dokupienia konkretnych końcówek, ale należy liczyć się z faktem, że będą one droższe, a oprócz tego nie zawsze mogą się dopasować do modelu naszego blendera. Bardzo przydatne okaże się posiadanie dodatkowych akcesoriów, takich jak chociażby pojemniki, dzięki którym blender ręczny może posiadać takie samo zastosowanie jak blender kielichowy. Jeżeli w pojemniku umieszczone są ostrza miksujące (najlepiej ze stali), blender zadziała tak samo jak mikser. Różne końcówki przydadzą się także w przypadku, gdybyśmy chcieli użyć blendera do spienienia mleka, wyrobienia ciasta, ubicia białek, itp.

Nie musimy posiadać ogromnego robota kuchennego, który zajmie bardzo dużo przestrzeni w naszej kuchni. Wystarczy niepozorny blender, który być może ma mniej funkcji od bardzo drogich robotów kuchennych, ale którego możliwości są wciąż nieocenione. Będziemy go mieć zawsze pod ręką i za jego pomocą w szybki sposób przygotujemy obiad lub deser.

 

blender ręczny

 


Blender kielichowy i ręczny - specyfika

Blender ręczny jest wygodny, dopasuje się do każdej dłoni i jak zostało wspomniane na początku – bardzo łatwo się go czyści. Poza tym zajmuje on niewiele miejsca, możemy go zawsze schować w szufladzie lub szafce.

Mamy wybór pomiędzy blenderami plastikowymi albo stalowymi. Te pierwsze są o wiele tańsze, ale też mniej wytrzymałe (zwłaszcza na wysokie temperatury), trudne do wyczyszczenia, podatne na przebarwienia. Blendery wyprodukowane ze stali są droższe i mają większą wagę, ale za to są bardziej wydajne i odporne na wysokie temperatury.

Blender kielichowy jest duży i zazwyczaj zajmuje stałe miejsce w naszej kuchni, nie możemy go przechowywać w szafce (a tym bardziej w szufladzie), bo go tam nie zmieścimy. Jest o tyle łatwiejszy w użyciu, że nie musimy go cały czas trzymać w ręce, tylko podczas jego pracy, możemy zająć się czymś innym. Wyróżniamy blendery kielichowe z plastiku, akrylu lub ze szkła. Najlepszy i najbardziej odporny jest kielich szklany.


Który blender wybrać?

Wybór blendera to wbrew pozorom ciężka decyzja. Każdy z wymienionych urządzeń posiada swoje wady i zalety. Tańszy jest blender ręczny i przede wszystkim jest on niewielkich rozmiarów, dlatego będzie na pewno lepszym wyborem do mniejszej kuchni lub jeśli często podróżujemy i chcemy zabrać sprzęt ze sobą. Natomiast blender kielichowy zajmie więcej miejsca, ale też w dużej mierze sam wykonuje pracę i nie musimy go cały czas nadzorować.

 

Sprawdź ofertę blenderów w sklepie Puregreen: http://sklep.puregreen.pl/blendery

 

Blender potrafi znacząco ułatwić gotowanie i przygotowywanie rozmaitych potraw. Możemy dzięki niemu tworzyć różne smoothie, zupę-krem, pesto, ciasto do naleśników i nie tylko. Warto posiadać ten sprzęt w swojej kuchni!