Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Rozciągamy elastyczną folię... do granic możliwości!

Rozciągamy elastyczną folię... do granic możliwości!

Folia stretch jest na co dzień wykorzystywana w transporcie lub ogrodnictwie. Oprócz branż przemysłowych znajduje zastosowanie także w gospodarstwach domowych. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

 

Elastyczna folia w kolorach tęczy

Najczęściej na rynku spotykamy przezroczystą folię stretch. Jest elastyczna, o dużej rozciągliwości. Idealnie nadaje się do owijania palet z paczkami, ponieważ stabilizuje całość, chroni przed upadkami pakunków i uszkodzeniami mechanicznymi. Są jednak takie przesyłki, których zawartość jest cenna i nie powinna być widoczna dla osób postronnych. Wtedy można skorzystać z folii czarnej. Zachowuje te same właściwości oraz doskonale kryje zawartość przesyłki.

Podobnie sprawdza się niebieska folia stretch. Z kolei różowa czy zielona często służy owijaniu walizek przed podróżą samolotem. To dodatkowa ochrona przed zarysowaniami i innego rodzaju uszkodzeniami. Tego typu folię można kupić na przykład tutaj https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html.

Kolorowe folie stretchowe mogą się również przydać podczas domowych porządków, zabezpieczania kartonów z rzeczami na czas remontu czy przeprowadzki. Kolorem łatwiej oznaczyć, co i w którym pudełku zostało umieszczone, a i późniejsze odnajdywanie potrzebnych rzeczy zajmuje znacznie mniej czasu.

 

Prestretch czy stretch?

Folia stretch ma swój podtyp, a mianowicie folię prestretch. Czym się różnią? Prestretch to folia wstępnie rozciągnięta. Jest cieńsza, wymaga mniej wysiłku podczas jej odwijania oraz nawijania na wybrane elementy. Utrzymuje dużą siłę naciągu i jest równie odporna na uszkodzenia różnego rodzaju, w tym przebicia czy przedziurawienia.

Wybranie folii prestretch to ekonomiczne rozwiązanie: oszczędzamy pieniądze, otrzymujemy materiał o większej rozciągliwości, a co za tym idzie, zwiększonej wydajności. Można także mówić o czynniku ekologicznym, zarówno w przypadku folii stretch, jak i prestretch, ponieważ obydwie w całości nadają się do recyklingu, co zmniejsza ilość powstających odpadów.

 

Przy pomocy specjalnych urządzeń

Folię stretch można zakupić w rolkach. Jeśli jest używana tylko raz na jakiś czas, w celach domowych bądź do okrywania przydomowych tuneli z uprawami roślin, można sobie poradzić samodzielnie z jej aplikacją. Gdy jednak w grę wchodzi regularne użytkowanie, owijanie, zabezpieczanie rozmaitych artykułów, z pomocą przychodzą specjalne dyspensery.

 

Niezależnie od koloru, grubości, jak i sposobu aplikacji, folię stretch warto mieć zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo do czego jeszcze się przyda, a i pomysłów na jej kreatywne wykorzystanie, wcale nam nie brakuje!