Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Wybór odpowiedniej szafki pod akwarium - czym się kierować?

Wybór odpowiedniej szafki pod akwarium - czym się kierować?

Szukasz szafki pod akwarium, ale nie wiesz, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia? Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze, tak aby mebel spełniał wszystkie wymagania, był praktyczny i dobrze się prezentował.

Akwarium to wspaniała dekoracja pomieszczenia. Pozwala wprowadzić do niego nieco życia i kolorów, zapewnia możliwość obserwowania poczynań i zwyczajów jego mieszkańców. Stanowi także ciekawe, lecz nie absorbujące hobby. Aby jednak akwarium prezentowało się naprawdę dobrze, musi być umiejscowione na odpowiednio przygotowanej dla niego szafce. Jak dokonać wyboru szafki i gdzie ją kupić?

 

Wielkość i kształt

Wielkość szafki pod akwarium to bodaj najważniejsza jej cecha. Zbyt mała szafka może nie udźwignąć ciężaru zbiornika wypełnionego wodą. Poza tym nie zapewnia odpowiedniego podparcia na całej powierzchni akwarium, toteż łatwo ją przewrócić. Z kolei zbyt duża szafka nie będzie wyglądała dobrze - małe akwarium może na niej wydawać się jeszcze mniejszym niż jest w rzeczywistości.

Kiedy decydujesz się na akwarium narożne lub półokrągłe - warto wybrać do niego szafkę w odpowiadającym mu kształcie. To zapewni atrakcyjny wygląd zestawu.

 

Materiały

Do produkcji szafek pod akwarium wykorzystuje się kilka rodzajów materiałów, jednak najpopularniejszym pozostaje drewno. Kupując szafkę pamiętać należy, by wybierać meble wyłącznie od renomowanego producenta, który dba o najwyższą jakość oferowanych towarów. Warto stawiać na materiały wodoodporne - impregnowane drewno, specjalną okleinę, szkło i aluminium. Dzięki temu szafka będzie pięknie prezentowała się przez długie lata i niestraszne będą jej nawet regularne przecieki.

Ogromna oferta szafek różnych wielkości, kształtów i kolorów zapewnia, że łatwo kupisz mebel pasujący do Twojego pomieszczenia stylem i kolorystyką. Akwarium i szafka zostaną integralną częścią umeblowania mieszkania.

 

Półki i szuflady

Rolą szafki pod akwarium jest nie tylko utrzymanie ciężaru i wyeksponowanie urody zbiornika. Do istotnych funkcji szafki należy także ukrycie przed wzrokiem naszym i naszych gości sprzętów koniecznych do pielęgnacji akwarium. Szafka powinna więc być wyposażona w półki zasłonięte drzwiami oraz szuflady. Schowasz w nich pokarm dla rybek, uzdatniacze do wody, części zamienne do filtrów, siatki do łapania rybek i inne potrzebne narzędzia. Odpowiednio skonstruowana szafka pozwoli Ci ukryć także filtry zewnętrzne.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak poważną katastrofą może być załamanie się szafki wraz ze znajdującym się na niej, wypełnionym wodą zbiornikiem. Zalanie podłogi, utrata akwarium i szafki, śmierć rybek - tym wszystkim nieprzyjemnościom można zapobiec. Wystarczy wybrać szafkę o wzmocnionej konstrukcji, przystosowanej do utrzymywania dużego ciężaru. Nie warto oszczędzać na jakości.

Wybór odpowiedniej szafki pod akwarium nie jest niczym trudnym. Aby uzyskać pożądany efekt, wybieraj jedynie meble sprawdzonych producentów, cieszących się doskonałą opinią wśród klientów. Jeśli dokonasz dobrego wyboru, będziesz mógł cieszyć się zakupionym akwarium przez długie lata.