Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Wygoda w apartamencie

Wygoda w apartamencie

Apartamenty w Warszawie to marzenie niejednego inwestora. Zwykle moment odebrania kluczy do upragnionego mieszkania to zwieńczenie długich poszukiwań oraz gromadzenia funduszy na zakup i urządzenie wnętrz.

Miejsca takie jak Park Place to nie tylko piękna okolica w ścisłym centrum Warszawy, ale również nieprzeciętna wygoda mieszkania.

 

Nie tylko dobry adres

Bywa, że deweloperzy dla uatrakcyjnienia swojej oferty mieszkań łatwo szafują określeniem "apartament". Stosują go nawet w przypadku lokali, które nie wyróżniają się niczym specjalnym poza tym, że znajdują się w nowoczesnym budownictwie. Tymczasem prawdziwe apartamenty w Warszawie i każdym innym mieście to ponadprzeciętna przestrzeń. Zwykle poszczególne pomieszczenia mieszkań typu apartament są niezwykle funkcjonalne. Podstawą ich planowania jest strefowanie, czyli podział na część dzienną i nocną. Wprowadza się również funkcje niespotykane w mieszkaniach o niższym standardzie, jak główna sypialnia z własną łazienką i przestronną garderobą. Często jest możliwość zaaranżowania przestrzeni dziennej na kuchnię ze spiżarnią, jadalnię i część wypoczynkową.

 

Jak urządzić wnętrze

Przestrzeń w apartamencie można kreować na wiele sposobów. Najczęściej inwestor może wpływać na ostateczny wygląd już na etapie prac wykończeniowych. Apartamenty w Warszawie mają często taką opcję, w której zakłada się dostosowanie kilku elementów wnętrza do upodobań nowego właściciela. Nie ma reguły, od czego powinno się zacząć zagospodarowanie przestrzeni. Nieraz myślenie o wnętrzu zaczyna się od ogólnej kolorystyki, innym razem punktem wyjścia jest konkretny mebel, do którego dopasowujemy inne, tworząc już pierwszą aranżację. Takim inspirującym detalem może stać się ulubiony fotel, designerska lampa czy obraz, który jest z w rodzinie od lat.

 

Funkcjonalność wnętrz

Najważniejszym pomieszczeniem jest pokój dzienny. Jest reprezentacyjny, a jednocześnie może mieć charakter bardzo rodzinny, jeśli połączy się go z kącikiem jadalnym. Salon również można podzielić na strefy, na przykład dla domowników i gości, lub też sprzyjające relaksowi, na przykład przy kominku lub telewizorze. Współczesne trendy wnętrzarskie bardziej wskazują na personalizowanie przestrzeni zamiast ślepego podążania za modami. Dlatego apartamenty w Warszawie potrafią być bardzo zróżnicowane nawet w obrębie jednego budynku. W dzisiejszych czasach kuchnia coraz częściej jest otwarta, więc również staje się przestrzenią reprezentacyjną. Coraz popularniejsze jest też myślenie o spójnej koncepcji wizualno-przestrzennej wnętrza. Patrzymy na nasz apartament jako całość i szukamy dla niego jednolitego stylu lub motywu przewodniego, na przykład minimalistycznego, skandynawskiego, prowansalskiego lub vintage.

Apartamenty w Warszawie to wiele detali, które budują wnętrze. Poza meblami jest jeszcze kolorystyka oraz oświetlenie. Mało kiedy udaje nam się panować nad całością, dlatego najczęściej urządzanie przytulnego wnętrza zlecamy profesjonalistom.