Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Żaluzje drewniane czy refleksole? Modne osłony okienne

Żaluzje drewniane czy refleksole? Modne osłony okienne

Osłony okienne dzielą się na: rolety, żaluzje i refleksole. Wybór konkretnego wariantu zależy od możliwości ich wykorzystania oraz walorów dekoracyjnych. Żaluzje drewniane oraz refleksole wiodą prym, nie warto ich pomijać przy remoncie. Dlaczego? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Remont domu, mieszkania lub biura pociąga za sobą bardzo dużo planowania i wiele decyzji do podjęcia. Kolory ścian powinny współgrać z nawierzchnią podłogi i wybranymi meblami, a do tego trzeba dobrać jeszcze liczne dodatki. Dużego problemu mogą przysporzyć okna. Powodowani chęcią odizolowania się od wścibskich spojrzeń sąsiadów, chcemy je zasłonić. Jednak nie w każdym wnętrzu dobrze będą wyglądały klasyczne firanki i zasłony. Jakie są więc alternatywy?

Jest kilka możliwości. Wiele osób sięga po rolety - zwykłe lub rzymskie. Jednak największą popularnością w ostatnich latach cieszą się żaluzje drewniane. Jest to chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie. Dzięki nim możemy regulować dopływ światła dużo precyzyjniej niż w innych zasłonach okiennych.

W zależności od stylu, w jakim chcemy urządzić wnętrze, możemy wybrać takie bądź inne żaluzje. Poszczególne modele różnią się od siebie m. in. materiałem. Do wyboru mamy wiele gatunków drewna i bambusa - w różnych wariantach kolorystycznych. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę szerokość lameli - tych wąskich deseczek, z których zbudowana jest główna część żaluzji. Najczęściej stosuje się lamele o wymiarze 50, 70 lub 75 mm, ale na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie nawet dużo szerszych sztuk. Pełną ofertę żaluzji drewnianych w bogatej palecie kolorów i wzorów dostępnych wraz z pomiarem i montażem na terenie Warszawy znajdziemy tutaj. Warto dodać, że każde wnętrze jest inne, a pomoc specjalisty przy wyborze może być bardzo przydatna.

Wybór nie jest łatwy. Pamiętać trzeba jednak, że im większy wymiar, tym większa waga zestawu. Dlatego przy dużych egzemplarzach warto pomyśleć o dodatkowej instalacji specjalnego mechanizmu napędzającego, którym będziemy sterować roletą. Istnieją różne rodzaje takich urządzeń. Warto już na etapie wykańczania instalacji elektrycznej zdecydować się na mechanizm podpięty bezpośrednio do sieci. Jeżeli jednak przegapiliśmy ten moment, jest alternatywa - napęd zasilany bezprzewodowo, przez akumulator lub solarnie. Opcji do wyboru jest mnóstwo.

Podobnie jest w przypadku refleksoli okiennych. W przeciwieństwie do żaluzji z drewna mogą być one stosowane na zewnątrz. Nie mają ograniczeń rozmiarowych i idealnie nadają się do małych, jak i bardzo dużych przeszkleń. Dużym walorem refleksoli okiennych jest ich solidna konstrukcja oraz niwelacja natężenia światła bez ograniczania widoczności na zewnątrz. Systemy te znajdują zastosowanie przede wszystkim w biurach, sklepach, instytucjach publicznych, a także w domach i mieszkaniach, gdzie ceni się nowatorskie rozwiązania i łatwą obsługę. Więcej informacji na temat refleksoli i oferty dla mieszkańców Warszawy znajdziesz na http://centrumzaluzji.pl/refleksole

 

Żaluzje drewniane to najefektowniejszy wybór, jeśli chodzi o aranżację okien. Świetnie komponują się z różnymi wnętrzami - od tych skandynawskich, przesyconych minimalizmem, po bardziej dekoracyjne i pełne przepychu. Wybór kolorów i gatunków drewna jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba się martwić wymiarami okien, na wymiar można zamówić dowolnej szerokości zestawy. Refleksole to odmienny styl, który także komponuje się z nowatorskimi rozwiązaniami. Bogata kolorystyka materiałów używanych do ich produkcji zapewni bezproblemowy wybór nawet dla najbardziej wymagających. Decydując się na jedno z dwóch przedstawionych rozwiązań, zyskujemy nie tylko funkcjonalne osłony okienne, ale także solidny element dekoracyjny.