Tu jesteś: Boomhouse.pl - Dom jak marzenie  »  Porady  »  Zaufany deweloper - jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Zaufany deweloper - jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Kupno mieszkania jest poważnym i wiążącym krokiem. Dlatego należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, nim podejmiemy ostateczną decyzję.

Poznaj okolicę

Zanim zdecydujesz się na kupno jakiegokolwiek mieszkania, poznaj najpierw dokładnie okolicę. Sprawdź, jak długo będziesz musiał/a dojeżdżać do pracy, czy miejsce jest dobrze skomunikowane z centrum, czy w pobliżu są sklepy, czy Twoje dzieci będą miały łatwy dojazd do szkoły lub przedszkola itd. Są to ważne informacje, bez których trudno wyobrazić sobie świadomy wybór miejsca zamieszkania. Jeśli kupujesz mieszkanie u dewelopera, jesteś w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ firma deweloperska zobowiązana jest do wręczenia potencjalnemu nabywcy szczegółowego prospektu, w którym znajdą się m. in. informacje o ewentualnej budowie w promieniu kilometra dróg, torów kolejowych, oczyszczalni ścieków oraz innych obiektów poprawiających komfort życia. Niemniej jednak warto również przeprowadzić prywatne „dochodzenie”.

 

Sprawdź dewelopera

Zanim złożysz pod umową swój podpis, zadaj sobie nieco trudu i dowiedz się czegoś o firmie, od której zamierzasz kupić mieszkanie. Należy zwrócić szczególną uwagę na jej stan finansowy i ogólną kondycję, a także przyjrzeć się jej dotychczasowym inwestycjom budowlanym. Poświęć trochę czasu i sprawdź osobiście osiedla, które powstały z inicjatywy danego dewelopera. Nie zaszkodzi również zasięgnąć języka u mieszkających tam ludzi. Możesz poszperać w internecie i poszukać opinii innych internautów na temat interesującej Cię firmy. Jeśli szukasz dobrego i zaufanego dewelopera, pozwolimy sobie w tym miejscu zarekomendować Ci jednego z najlepszych na polskim rynku: www.wan.com.pl.

 

Przejrzyj księgę wieczystą

Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić stan prawny gruntu, na którym wybudowano budynek. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w księdze wieczystej, dostępnej zazwyczaj w internecie. To właśnie w księdze wieczystej mogą pojawić się wzmianki o tym, czy budynek jest obciążony hipoteką.

 

Kupno mieszkania dla większości ludzi jest poważną decyzją życiową, dlatego nie należy jej podejmować pochopnie. Przed zawarciem umowy z deweloperem warto zainteresować się jego poprzednimi inwestycjami, a także okoliczną infrastrukturą. Dokładne sprawdzenie wszystkiego na pewno się opłaci.